YUNUSEMRELİ MİNİKLER BAYRAMLARINI KUTLADI

YUNUSEMRELİ MİNİKLER BAYRAMLARINI KUTLADI 

 

Yunusemre Belediyesi Kaynak Mahallesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde eğitim gören minikler bayramlarını kutladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında Belediye Başkan yardımcıları Şule Uygur ve Ramis Şiyak minikleri yalnız bırakmazken; küçük öğrenciler yaptıkları gösterilerle kendilerine hayran bıraktı.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocukları unutmayan Yunusemre Belediyesi etkinliklerine bir yenisini ekledi. Belediyenin Kaynak Mahallesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde eğitim gören çocuklar hazırladıkları bayram programıyla büyüklere taş çıkardı. Kreş bahçesinde gerçekleştirilen kutlamalara; Yunusemre Belediye Başkan Yardımcıları Şule Uygur, Ramis Şiyak, MAYEB Genel Müdürü Mustafa Gürler, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Şaver Yüksel ve öğrenci velileri katıldı.

 

Programda katılımcılara seslenen Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, gündüz bakımevinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Uygur, “Kreşimizde içerisinde yapmış olduğumuz restorasyonlarla çocuklarımızın hijyenik ve konforlu bir ortamda eğitim görmelerini sağladık.  Burada 75 minik öğrencimize burada hizmet veriyoruz. ‘Ağaç yaşken eğilir’ atasözünden hareketle onların eğitim ve öğretimleri konusunda son derece dikkatli davranıyoruz. Burada hem eğlenmelerini hem de öğrenmelerini amaçlıyoruz. Böylesine anlamlı bir günde de sizlerle birlikte olmaktan ve miniklerimizin sergilediği gösterileri izlemekten büyük mutluluk duyduk” dedi. Konuşmaların ardından sahne alan minikler, seslendiği şiir ve şarkılarla davetlilere mest etti. Etkinlik boyunca miniklere pamuk şeker ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.