HABERLER
YEŞİLAY’I BU KEZ MİNİKLERE TANITTILAR

YEŞİLAY’I BU KEZ MİNİKLERE TANITTILAR Yeşilay Manisa Şubesi yönetimi, 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Dayanışma Haftası dolayısıyla Yunusemre Belediyesi Kaynak Mahallesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde eğitim gören miniklerle bir araya geldi. Etkinlikte miniklere kötü alışkanlıkların zararları anlatılırken; kendilerini yalnız bırakmayan Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur’a da Yeşilay rozeti takıldı. Manisa’da birçok etkinliğe imza atan Yeşilay Manisa Şubesi, 1-7 Mart Yeşilay Dayanışma Haftası çerçevesinde hem ziyaretler gerçekleştiriyor, hem de geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı bağımlılık yapan her türlü maddeden uzak tutmak için eğitimler düzenliyor. Dernek yönetimi, hafta kutlamaları kapsamında Yunusemre Belediyesi Kaynak Mahallesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde eğitim gören çocukları ziyaret Etti. Dernek yönetimi, miniklere bağımlılık yapan maddeleri anlattı, dernekleri hakkında bilgi verdi. Etkinliğe Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur da katıldı. Miniklerle yakından ilgilenen dernek üyeleri çeşitli hediyelerle de minikleri sevindirdi. Manisa Yeşilay Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mecit Osmanlı, alkol, sigara ve uyuşturucu maddelerden uzak tutulmasında eğitimin bilincinde olduklarını anlatarak, “Çocuklarımızı ne kadar mükemmel bir şekilde eğitir ve onların sağlığını ne kadar iyi koruyabilirsek, geleceğe de o kadar güvenle bakarız. Bu anlamda Manisa Yeşilay Cemiyeti olarak burada gerçekleştirmiş olduğumuz etkinliğimizde çocuklarımızı bağımlılık yapan maddelere karşı dikkatli olmaları ve neden kullanmamaları gerektikleri konusunda bilgilendirdik. Kendilerine küçük hediyelerde takdim ettik. Yeşilay olarak, bu hafta içerisinde 7’den 70’e herkese tütün ve alkol bağımlılığının zararlı olduğunu tekrar tekrar hatırlatıyoruz. Daha sağlıklı bir toplum olabilmek için çaba sarf ediyoruz. Çalışmalarımızda Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. “HER TÜRLÜ BAĞIMLILIK İNSAN YAŞAMI İÇİN BİR TEHDİTTİR” Her türlü bağımlılığın her yaştan insanı tehdit ettiğini belirten Başkan Yardımcısı Uygur, bu konuda eğitime küçük yaşta başlanması gerektiğine vurgu yaptı. Uygur, “Bağımlılıkların önüne ne kadar erken geçersek o kadar iyi. Bizler de bu nedenle eğitime önce miniklerden başlamak istedik. Yeşilay Manisa Cemiyeti tarafından Kaynak Mahallesi Kreş ve Gündüz Bakım Evimizdeki miniklerimize eğitim verilmesi ve bağımlılık yapan maddeler konusunda uyarıcı niteliğinde bir eğitim verilmesini istedik. Kendileri de bizleri kırmayarak miniklerimizi bu konuda bilgilendirdiler. Çocuklarımızı ve gençlerimizi her türlü bağımlılıktan uzak tutmak, bizlerin hayati bir yükümlülüğüdür. Onlara hem kendilerinin, hem de bu vatan için ne kadar önemli ve değerli olduklarının anlatılması hepimizin görevidir. Yunusemre Belediyesi olarak biz bunun bilinciyle hareket ediyoruz. Bugün burada çocuklarımızı bilgilendiren Yeşilay Manisa Cemiyeti yönetimine de ayrıca teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
  DETAY
YUNUSEMRELİ MİNİKLER BAYRAMLARINI KUTLADI

YUNUSEMRELİ MİNİKLER BAYRAMLARINI KUTLADI    Yunusemre Belediyesi Kaynak Mahallesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde eğitim gören minikler bayramlarını kutladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında Belediye Başkan yardımcıları Şule Uygur ve Ramis Şiyak minikleri yalnız bırakmazken; küçük öğrenciler yaptıkları gösterilerle kendilerine hayran bıraktı.   23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocukları unutmayan Yunusemre Belediyesi etkinliklerine bir yenisini ekledi. Belediyenin Kaynak Mahallesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde eğitim gören çocuklar hazırladıkları bayram programıyla büyüklere taş çıkardı. Kreş bahçesinde gerçekleştirilen kutlamalara; Yunusemre Belediye Başkan Yardımcıları Şule Uygur, Ramis Şiyak, MAYEB Genel Müdürü Mustafa Gürler, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Şaver Yüksel ve öğrenci velileri katıldı.   Programda katılımcılara seslenen Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, gündüz bakımevinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Uygur, “Kreşimizde içerisinde yapmış olduğumuz restorasyonlarla çocuklarımızın hijyenik ve konforlu bir ortamda eğitim görmelerini sağladık.  Burada 75 minik öğrencimize burada hizmet veriyoruz. ‘Ağaç yaşken eğilir’ atasözünden hareketle onların eğitim ve öğretimleri konusunda son derece dikkatli davranıyoruz. Burada hem eğlenmelerini hem de öğrenmelerini amaçlıyoruz. Böylesine anlamlı bir günde de sizlerle birlikte olmaktan ve miniklerimizin sergilediği gösterileri izlemekten büyük mutluluk duyduk” dedi. Konuşmaların ardından sahne alan minikler, seslendiği şiir ve şarkılarla davetlilere mest etti. Etkinlik boyunca miniklere pamuk şeker ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.    
  DETAY
YUNUSEMRELİ MİNİKLERİN KARNE HEYECANI

YUNUSEMRELİ MİNİKLERİN KARNE HEYECANI   Yunusemre Belediyesi Gündüzbakımevi’nde eğitim gören minikler de karne heyecanı yaşadı. Miniklere karnelerini Yunusemre Belediye Başkanvekili Gürkan Koyuncu ve MAYEB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kadıoğlu dağıtırken; onlara çeşitli hediyeler takdim etti.   Yunusemre Belediye Başkanvekili Gürkan Koyuncu, MAYEB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kadıoğlu ve MAYEB Genel Müdürü Mustafa Gürler, Yunusemre Belediyesi Kaynak Mahallesi Gündüzbakımevi’nde yarı yıl tatiline giren miniklerin karne heyecanını paylaştı. Gündüzbakımevinde  öğrencilerle yakından ilgilenen Koyuncu ve Kadıoğlu, onlara çeşitli hediyeler takdim ederken; birlikte pasta kesti. Öğretmenlere de çiçek takdim eden Başkanvekili Koyuncu ve beraberindekiler, çocukların hayatında önemli bir yere sahip olan öğretmenlerin zor bir görev ifa ettiğini söyledi. İlk kez karne heyecanı yaşayan miniklere eğitim hayatında başarılar dileyen Yunusemre Belediye Başkanvekili Gürkan Koyuncu, “Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çerçi, çeşitli temaslarda bulunmak ve belediyemizin projelerini bizzat takip etmek üzere Ankara’da. Bizler de belediyemizde eğitim gören miniklerimizi yalnız bırakmamak için gündüzbakımevimizi ziyaret ederek onlarla sohbet edelim istedik. Bazı çocuklarımız ilk kez karne heyecanı yaşıyor. Onların bu heyecanına ortak olmak bizleri de mutlu ediyor. Yunusemre Belediyesi olarak eğitime imkanlarımız ölçüsünde destek veriyoruz. Bu vesileyle ilimizde karne alan yaklaşık 250 bin öğrencimize, tatillerini iyi değerlendirmelerini öneriyoruz. Velilerimize ise; verilen karne ile yalnızca öğrencinin başarısının değil ailenin ilgisinin de ölçüldüğünü hatırlatmak istiyoruz” diye konuştu.  
  DETAY